Hiina

Hüvasti, Valge Maja!

 

Viimastel nädalatel on olnud nii palju sebimist, et peale märksõnade ei ole jõudnud blogifaili midagi toota.

Aga tänasest-homsest päevast tahaks meie Hiina-seikluses siiski märgi maha jätta. Nimelt pääseme me Valgest Majast ehk Bai Loust. Nagu kunagi varem kirjutasin, on see olnud kõige nõrgem lüli projektis, mis mind ja Ellit väga otseselt ja Emmat kindlasti ka kaudselt väga on seganud. See hoone pidi olema remondis suvel. Nüüd otsustati (natuke üle nädala tagasi), et see läheb remonti 20. oktoobrist. Töökorralduslik kõrgsaavutus tõesti natuke üle kuu aja semestri algusest alates hakata välislektorite elamut remontima. Aga meil on selle üle ainult hea meel, sest siin on olnud halb olla. Kõigil eakaaslastel ja vanematel soovitan mõelda korraliku nõukanostalgia ühika peale (õnneks küll mitte ühisköögi ja –vetsuga, aga see eest on need mõlemad olnud .. elamus, koos ülemiselt korruselt imbuva vee ja menüüvihjetega ning põranda alt immitseva solgiga).

Me kolime ülikoolile kuuluvasse elumajja nr 22 (kus elavad enamasti endised ja praegused ülikooli Hiinlastest töötajad) viiendale korrusele kahe magamistoa, elutoa, köögi ja kolme rõduga valgesse avarasse korterisse! Me nägime seda kolmapäeval, kui seal oli remont, valmis olid põrandad ja seinad, vannitoas-WCs ega köögis ei olnud veel midagi .. Öeldi, et kahe päeva pärast on valmis. Tööl oli korraga vähemalt 10 meest-naist. Aga Emma ei olnud nõus, et see on uus Hiina-kodu – ta ütles, et see on töökoda. Nii ta välja nägi küll. Aga me juba usume Hiina imedesse! Homme on kõik selge!

 

Üks seik väärib veel kiiret vahendamist: me oleme Emmaga juba kaks päeva seeni söönud! Varem oleme ka, restoranides, aga nüüd ostsime ja tegime ise. Eile tegime, ja täna, kui Emma ärkas lõunauinakust, nõudis ta kohe seeni – pidime ostma minema, siis ta lõikus need pannile, praadisime ära, natuke sojakastet lisaks ja üleeilne riisiülejääk (restoranist kaasa pandud) ning suurepärane õhtusöök oligi jälle valmis (hind kokku ehk umbes 3 jüääni e 40 eurosenti). Mina sõin lisaks veel kiirelt praetud hiina brokkolit. Jube hea! Ja magustoiduks värsked datlid.

 

 

This entry was posted in Hiina. Bookmark the permalink.

Comments are closed.